wakacje dla dzieci 2020

Wakacje dla dzieci 2020

Te wakacje będą dla nas wszystkich szczególne. Zamknięte granice, liczne obostrzenia dotyczące przemieszczania się oraz funkcjonowania obiektów wypoczynkowych utrzymują nas w sytuacji zawieszenia.

Czy dzieci pojadą na obozy i kolonie?

Trudno podjąć decyzję o tym, czy wysłać nasze pociechy na obóz lub kolonię, skoro do tej pory jednoznacznie nie określono, czy takie formy wypoczynku będą w ogóle możliwe. Jeśli w czerwcu minister odwoła zawieszenie kolonii i obozów, to na jakich zasadach dopuści ich funkcjonowanie? Czy obostrzenia będą dotyczyły ograniczeń ilości dzieci oraz możliwości grupowego przemieszczania się? Czy restrykcje ograniczą się wyłącznie do reżimu sanitarnego? Tego nie wiemy. Nie wiemy również, jak wyglądać będzie kwestia organizacji ewentualnej kwarantanny na wypadek zarażenia jednego z dzieci. Jedno jest pewne, wakacje dla dzieci 2020 będą po prostu przebiegały w inny niż do tej pory sposób.

Co jeśli dziecko zarazi się koronawirusem?

Decyzja o wysłaniu dziecka na tegoroczny obóz zależy zarówno od kwestii obostrzeń, jak i przekonań rodziców na temat bezpieczeństwa w dobie pandemii. Prawdopodobnie nie wszyscy rodzice zdecydują się wysłać tego roku swoje pociechy na kolonie. Z pewnością powstrzyma ich obawa przed zarażeniem i jego konsekwencjami. Nie wiemy, czy zarażone dziecko wróci do domu, gdzie wspólnie z rodziną objęte zostanie kwarantanną. A jeśli objawy SARS-CoV-2  będą wymagały hospitalizacji, czy nasza pociecha będzie musiała walczyć z chorobą z dala od rodziny? Są to kwestie, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji.

Wakacje z rodziną?

Wiele wskazuje na to, że wakacje dla dzieci 2020 będą związane z wyjazdem rodzinnym. Będzie to zapewne wspólny wyjazd do lasu, nad jezioro czy domku letniskowego. W każdym razie z dala od typowych turystycznych miejscowości i atrakcji. Być może niektórzy z nas zdecydują się tego roku pozostać w domu, korzystając z dostępnych rekreacji. Do tej pory nie wiadomo, czy będą to baseny publiczne. Jeśli tak, to zapewne na nowych restrykcyjnych zasadach. Ograniczenia będą dotyczyły z pewnością również akwenów i plaż miejskich. Dla naszych pociech dostępne będą jednak rekreacje sportowe, które na szczęście nie podlegają ograniczeniom. Mam na myśli jazdę rowerem, rolkami czy hulajnogą. Być może czas wygaszania pandemii w Polsce będzie dla dzieci dobrym czasem dla rozwijania sportowych umiejętności?

Rower zawsze dobrym rozwiązaniem

Jeśli nasze pociechy zdecydują się na taką formę spędzania wolnego czasu, zadbajmy o odpowiednie ubezpieczenie NNW. Przyda się ono w sytuacji kontuzji. Jeśli jednak podczas jazdy rowerem nasza pociecha spowoduje szkodę na innej osobie lub mieniu, tutaj ochronę ubezpieczeniową zapewni ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. To samo ubezpieczenie może chronić dziecko także w przypadku użytkowania elektrycznej hulajnogi, skymastera, segway lub segway shoes. Przed podjęciem decyzji o wyborze ubezpieczenia, upewnijmy się jednak ,czy zawiera ono takie opcje.